Reklama Toyota

Trzech mieszkańców Piły zostało aresztowanych pod zarzutem usiłowania zabójstwa 53-letniego mężczyzny (ZDJĘCIA)

Trzech mieszkańców Piły usłyszało zarzuty usiłowania zabójstwa 53-letniego mężczyzny w centrum miasta. Wczoraj Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W sobotę, 26 czerwca do Komendy Powiatowej Policji w Pile wpłynęła informacja o kradzieży motoroweru na jednym z pilskich osiedli. Działania prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego pozwoliły ustalić personalia dwóch sprawców.

W poniedziałek, w godzinach po1rannych mężczyźni zostali zatrzymani. Okazali się nimi pilanie w wieku 20 lat. Funkcjonariusze odzyskali również pojazd o wartości trzech tysięcy złotych.

Podjęte czynności przez policjantów pionu kryminalnego pozwoliły ujawnić w zabezpieczonych telefonach sprawców nagrania pobicia nieznanego mężczyzny na bulwarach w centrum Piły.

Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pile niezwłocznie ustalili tożsamość pokrzywdzonego. Okazał się nim bezdomny mężczyzna w wieku 53 lat. W ramach realizacji sprawy policjanci zatrzymali trzeciego ze sprawców, którym okazał się 19-letni mieszkaniec Piły.

Prowadzone śledztwo oraz zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić sprawcom zarzuty usiłowania zabójstwa 53-letniego mężczyzny. Sprawcy brutalnie bili i kopali pokrzywdzonego, a także grozili mu pozbawieniem życia.

Bezdomny w stanie ciężkim trafił do szpitala, gdzie przez kilka dni był nieprzytomny. Sprawcy po pobiciu mężczyzny zabrali mu także jego telefon komórkowy oraz dokumenty.

Podejrzani decyzją Sądu Rejonowego w Pile zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Dwóch z nich usłyszało również dodatkowe zarzuty związane z dokonaniem rozboju na pokrzywdzonym oraz kradzieżą motoroweru. Sprawcom za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Tekst:sierż. Wojciech Zeszot

Zdjęcia: KPP Piła

Poprzedni artykułTo straszne. W wypadku zginęło 8-letnie dziecko. Cztery osoby ranne (ZDJĘCIA)
Następny artykułŚmiertelne potrącenie. Nie żyje młoda kobieta