Reklama samochody.pl

Trzech mężczyzn zatrzymanych za pobicie

11 lipca br. doszło do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu konińskiego. W wyniku zadanych uderzeń mężczyzna trafił do szpitala z urazem głowy i do dnia dzisiejszego w nim przebywa. W przeciągu dwóch dni zatrzymani zostali trzej sprawcy tego zdarzenia, którzy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty pobicia. Dwóch mężczyzn przyznało się do popełnienia tego przestępstwa. Całej trójce grozi teraz do 3 lat więzienia.

Cała sytuacja rozegrała się w sobotni wieczór w Ślesinie. Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu policji otrzymali zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulic leży nieprzytomny mężczyzna, który został zaatakowany przez trzy osoby.

Policjanci zabezpieczyli monitoring, na którym widać jak trzech mężczyzn, jadących białym minivanem zajeżdża drogę czarnej osobówce. Z pierwszego pojazdu wychodzą trzy osoby i podbiegają do drugiego auta.  Po otwarciu tylnych drzwi jeden z napastników zaczyna zadawać ciosy pasażerowi. Gdy pokrzywdzonemu udaje się wydostać na zewnątrz auta, cała trójka zaczyna zadawać mu kolejne ciosy na głowę. Po chwili widać jak 23-latek traci przytomność, a sprawcy wracają do swojego auta i odjeżdżają.

Chwilę później jeden ze sprawców postanowił wrócić na miejsce, lecz był już sam . Mężczyzna został rozpoznany przez ślesińskich policjantów, którzy pracowali nad sprawą. 41-latek został natychmiast zatrzymany. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu udziału w pobiciu. Po dwóch dniach zostali zatrzymani 28-latek i 26-latek. Mężczyźni również usłyszeli prokuratorskie zarzuty dokonania pobicia do których się przyznali. Całej trójce grozi teraz do 3 lat więzienia.

Sebastian Wiśniewski/KPP Konin

Poprzedni artykułNiesamowity pożar. Płonął wiatrak na wysokości ok.180 m. W akcji grupa wysokościowa (ZDJĘCIA)
Następny artykułTłum na pogrzebie druha OSP Buk. Zmarł podczas akcji (DUŻO ZDJĘĆ, WIDEO)