Młodzi bandyci, jeden nieletni nożem sterroryzowali ofiarę i okradli

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 22-letniego napastnika tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Sąd Rejonowy w Gnieźnie aresztował tymczasowo na trzy miesiące 22-letniego sprawcę rozboju. Wobec jego 16-letniego kompana toczy się odrębne postępowanie przed Sądem Rodzinnym. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Trzemesznie. Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego na ulicy, zastraszyli nożem i zabrali mu telefon komórkowy.

Gdy tylko do policjantów z Trzemeszna dotarła informacja o rozboju dokonanym na młodym mężczyźnie, mundurowi przystąpili do działania.

Ustalili, że do przestępstwa doszło, 9 września, w nocy na terenie miasta. Dwóch sprawców zaatakowało nastolatka na ulicy Tumskiej w Trzemesznie i grożąc nożem zabrali telefon komórkowy o wartości prawie 1,2 tys. złotych.

Ustalili dokładny przebieg zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Miejscowi funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon i ustalili sprawców, którymi okazali się 16-latek i 22-latek. Oboje to mieszkańcy Trzemeszna. Starszy z nich został zatrzymany, po czym usłyszał od prokuratora zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wobec młodszego toczy się odrębne postępowanie przed Sądem Rodzinnym.

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 22-letniego napastnika tymczasowy trzymiesięczny areszt. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Sprawcy byli wcześniej notowani przez policję.

Poprzedni artykułMłoda matka sadystka znęcała się na 3-letnim synkiem. Dziecko trafiło do szpitala
Następny artykułMakabryczne odkrycie. Ciało kobiety w znacznym rozkładzie