Reklama Toyota

Tragiczny wypadek. Nie żyje 31-letni mieszkaniec Wielkopolski (ZDJĘCIA)

KPP Mogilno - Tragiczny wypadek
KPP Mogilno - Tragiczny wypadek

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło, w czwartek 25 marca około godziny 01:05 w miejscowości Lubieszowo w województwie zachodniopomorskim. Śmierć na miejscu poniósł mieszkaniec województwa Wielkopolskiego. 

Do wypadku natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Mogilno, policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, który uderzył w drzewo. W pojeździe uwięzione były dwie osoby (w tym jedna nieprzytomna).

PSP Mogilno
PSP Mogilno – Tragiczny wypadek

Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych. W obecności ratowników medycznych poszkodowanych wyciągnięto na nosze typu deska. Pasażer został zabrany do karetki a następnie do szpitala. Niestety dla kierowcy podróż zakończyła się tragicznie. W dalszej części działań oświetlono teren akcji, usunięto rozlane płyny eksploatacyjne, odłączono instalację elektryczną oraz usunięto pojazd na pobocze – informuje mł. ogn. Marek Żelazny z Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie

Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że 31-letni kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat z niewiadomych na chwilę obecną przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego na skutek odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu, natomiast podróżujący z nim 30-letni pasażer w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśniają pod nadzorem prokuratora mogileńscy policjanci.