Reklama Toyota

Tragedia. pociąg zmiażdżył osobówkę. kierowca zmarł w szpitalu (ZDJĘCIA)

Do tego strasznego zdarzenia doszło 13 kwietnia br., w miejscowości Milcz. Na przejeździe kolejowym pociąg relacji Bielsko-Biała – Słupsk uderzył w pojazd osobowy. 

Po odebraniu zgłoszenia dyżurny SKKP PSP w Chodzieży natychmiast zadysponował na miejsce JRG Chodzież, OSP Milcz oraz OSP Stróżewo. Po przybyciu strażacy zastali zmiażdżony samochód osobowy, który znajdował się 20 metrów od przejazdu kolejowego. W środku uwięziony był kierowca bez oznak życia.  Skład pociągu stał 300m dalej w stronę Piły, podróżującym nic się nie stało.

Przy pomocy sprzętu hydraulicznego uwolniono zakleszczonego mężczyznę. Wycięto dach i wykonano dostęp od strony pasażera, a następnie kierowca został wyciągnięty z wraku samochodu. U mężczyzny stwierdzono brak czynności życiowych, dlatego też natychmiast przystąpiono do udzielania KPP. Na miejsce przybył ZRM i przejął osobę ranną, a strażacy wspomagali medyków w działania.

W pewnej chwili podjęto decyzję o zadysponowaniu LPR na miejsce zdarzenia, po czym wyznaczono i zabezpieczono lądowisko dla śmigłowca. Niestety 35-latek zmarł w szpitalu, a jego stan był krytyczny.

Na miejscu obecni był obecny również prokurator, policja oraz służby PKP.

Na czas działań droga była zablokowana, a ruch pociągów wstrzymany co spowodowało duże opóźnienia pociągów. Dla podróżujących pociągiem został zorganizowany transport zastępczy.

Foto: asp. Bartłomiej Braszak.

Poprzedni artykułŁadunek wybuchowy z II wojny światowy w ogródku. Wezwano patrol saperski
Następny artykuł17-latek zatrzymany z narkotykami. Chłopak osiemnastkę może spędzić w więzieniu