Reklama Toyota

Tragedia. Motocyklista zginął na miejscu po zderzeniu z ciągnikiem rolniczym (ZDJĘCIA)

W piątek, 17 lipca, około południa, służby ratunkowe w Koninie zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej numer 25 w miejscowości Główiew (Powiat Koniński).

Z pierwszych informacji, które otrzymały służby wynikało, że doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z naczepą i motocykla. Na miejsce natychmiast wysłano zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Konin, ochotników z OSP Lisiec Wielki, OSP Główiew i OSP Żychlin, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do wypadku z udziałem motocykla oraz ciągnika rolniczego z przyczepą. Niestety wypadek okazał się tragiczny w skutkach. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 41-letniego mężczyzny mieszkańca powiatu konińskiego, kierującego motocyklem.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 59-letni mieszkaniec powiatu konińskiego, kierując ciągnikiem rolniczym marki Ursus wraz z naczepą rolniczą podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście, którym podróżował 41-latek. Po czym doszło do zderzenia. Niestety tragiczny w skutkach.

Pojazdy zostały zabezpieczone. Postępowanie w kierunku art 177 KK prowadzi Komenda Miejska Policji w Koninie.

Strażacy ze względu na wyciek paliwa ze zbiornika motocykla posypano plamę sorbentem, a następnie podano pianę gaśniczą.

Na czas trwania działań droga krajowa nr 25 była całkowicie zablokowana.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz

Poprzedni artykułPolicjanci zatrzymali sprawcę kradzieży pieniędzy [ZDJĘCIA]
Następny artykułTragedia na drodze. Jedna osoba poniosła śmierć