Reklama samochody.pl

Tragedia. Karetka pogotowia jadąca na sygnale potrąciła kobietę. Zginęła na miejscu

Policjanci z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym łódzkiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Widzew wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła 84-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło 18 października 2022 roku około godziny 18.00 na ulicy Tatrzańskiej. Wstępnie funkcjonariusze realizujący czynności na miejscu ustalili, iż 30-letni kierujący pojazdem uprzywilejowanym marki Renault, jadąc ulicą Tatrzańską, w kierunku ulicy Przybyszewskiego na wyznaczonym przejściu dla pieszych potrącił 84-letnią pieszą. Jak ustalono piesza weszła na to przejście z prawej strony, zza stojącego autobusu MPK. Niestety pomimo pomocy medycznej udzielonej natychmiast po zdarzeniu przez załogę karetki biorącej udział w tym wypadku i kolejnej już w szpitalu, kobieta w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Sprawdzili trzeźwość kierującego, która nie budziła zastrzeżeń. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają funkcjonariusze z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Jesienią dzień jest coraz krótszy, a warunki atmosferyczne coraz bardziej niekorzystne. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego by zachowali ostrożność na drodze oraz stosowali zasadę ograniczonego zaufania !

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek. Nie żyje starsza kobieta. Sprawczynią młoda kobieta
Następny artykułPotworny wypadek. Z dużą prędkością uderzył w drzewo. Młody mężczyzna zginął na miejscu (ZDJĘCIA)