Reklama samochody.pl

Toyotą wprost pod rozpędzony pociąg. Kierowca miał wiele szczęścia (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 kwietnia na przejeździe kolejowym w miejscowości Wojnowice (powiat Nowotomyski) toyota wjechała wprost pod rozpędzony pociąg. Kierowca miał wiele szczęścia. 

Dyżurny Nowotomyskich strażaków o godzinie 15:42 otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na przejeździe kolejowym w Wojnowicach doszło do wypadku samochodu osobowego z pociągiem relacji Zielona Góra – Poznań.

Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki toyota nie zachował należytej ostrożności uderzył w półrogatki po czym uderzył w bok nadjeżdżającego pociągu.

Jak informuje portal wlkp112.pl prosto z miejsca zdarzenia kpt.Damian Żukrowski rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu – Pociągiem podróżowało 45 osób, po sprawdzeniu żadnej z podróżujących osób nic nie dolegało. Wszystkie osoby wyszły z pociągu przy asyście strażaków, zostali oni ewakuowani na pobliski peron w Wojnowicach.

Kierującemu samochodem osobowym również nic się nie stało, po dojeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, nie poddał się badaniu, odmówił pomocy medycznej – dodaje Żukrowski

Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nowego Tomyśla, Grodziska Wielkopolskiego oraz ochotnicy z Wojnowic i Opalenicy.

 

Poprzedni artykułTragiczna śmierć. Auto złamało się na pół. Jak do tego doszło? (ZDJĘCIA)
Następny artykułDwa busy zderzyły się na skrzyżowaniu w Ostrowie Wielkopolskim (ZDJĘCIA)