Reklama e-mundur.pl

To horror. W wypadku zginęły trzy osoby, najmłodsza to 17-latek. Z aut nic nie zostało

Do tragicznego wypadku doszło, dziś w sobotę 26 grudnia koło Sierpca (Województwo Mazowieckie). Trzy osoby poniosły śmierć na miejscu, a trzy zostały ranne. W akcji również trzy Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Do wypadku z udziałem dwóch samochodów doszło w świąteczną sobotę na drodze numer 560 w miejscowości Studzieniec. Na miejscu cały czas pracuje 24 strażaków i sześć wozów strażackich, trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, policja oraz zespoły ratownictwa medycznego. Droga jest całkowicie zablokowana.

Jak informuje nasz portal mł.bryg. Waldemar Goczyński rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu – O godzinie 12:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, wypłynęła informacja z której wynikało, że doszło do wypadku drogowego za Sierpcem w miejscowości Studzieniec (powiat Sierpcki) na drodze wojewódzkiej 560. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu okazało się, że faktycznie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych, którymi w sumie podróżowało sześć osób.

Po przeprowadzonym rozpoznaniu przez Kierującego Działaniami Ratowniczymi ustalił, że u dwóch osób nie ma już funkcji życiowych. W związku z tym przystąpiono do wykonywania dostępu do osób, które znajdowały się w pojeździe przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Osoby tez zostały ewakuowane i została im udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc – dodaje Goczyński

Niestety pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej przez zespół ratownictwa medycznego, niestety nie udało się uratować trzeciej osoby.  Osoby, które zginęły w wypadku były w wieku 44, 25 i 17 lat – dodaje Goczyński