Reklama samochody.pl

To drogowy bandytyzm. Kierowca peugeota za zajechanie mu drogi wybił szybę w busie. Uciekając uderzył w ciężarówkę

Wszystko wydarzyło się w środę, 2 czerwca, na trasie S3 na wysokości Gorzowa. Agresywny kierowca w zemście za zajechanie mu drogi dogoniła busa i zmusił do zatrzymania. Wybił ręką szybę w busie i uciekając swoim autem uderzył w ciężarówkę.

Kierujący busem wjeżdżał na trasę S3 na wysokości Gorzowa. Na pasie wjazdowym, podczas włączania się do ruchu zajechał drogę kierowcy peugeota. Ten musiał hamować. Zdenerwowany kierowca peugeota przyspieszył i zaczął gonić busa.

Zajechał drogę i zmusił do hamowania

Po chwili wyprzedził kierującego busem. Zajechał mu drogę i wyhamował zmuszając do zatrzymania na pasie awaryjnym.

Agresywny kierowca peugeota wyskoczył z auta i podbiegł do busa. – Ręka wybił szybę w busie – mówi nadkom. Magdalena Ziętek z gorzowskiej policji. Od razu pobiegł do peugeota i zaczął uciekać swoi samochodem. Wtedy uderzył w ciężąrówkę i został zmuszony do zatrzymania się.

Na miejsce szybko przyjechała wezwana gorzowska policja. Wezwano również karetkę pogotowia ratunkowego, ponieważ kierowcy peugeota mocno krwawiła ręka. Zajęli się nim medycy. Po opatrzeniu został surowo rozliczony za swoje zachowanie przez gorzowskich policjantów.

Agresywny kierowca stracił prawo jazdy

Zielonogórzanin stracił prawo jazdy. – Zostało mu zatrzymane przez policjantów – mówi dla podinsp. Marek Waraksa, naczelnik gorzowskiej drogówki. To nie koniec konsekwencji dla agresywnego kierowcy. Policjanci odstąpili od ukarania go mandatem. – Został przygotowany wniosek o jego ukaranie przez sąd – mówi podinsp. Waraksa.

Gorzowska policja podkreśla, że na drodze nie może być miejsca na takie zachowania. – To delikatnie mówiąc agresja na drodze. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej za takie zachowanie – zaznacza podinsp. Waraksa i dodaje, że na drogach nie może dochodzić do takich zdarzeń.

Poprzedni artykułWypadek ciężarówki z osobówką na autostradzie A2. Kierowca osobowego Citroena został przetransportowany do szpitala
Następny artykułPilne! Potężny pożar w Przysiece Polskiej. Trwa walka strażaków z ogniem (WIDEO)