Reklama Toyota

Tak policjanci gonili szaleńca w volkswagenie. Musieli go wyciągać z auta (FILM Z RADIOWOZU)

Tak policjanci gonili szaleńca w volkswagenie. Musieli go wyciągać z auta

Do 5 lat więzienia grozi kierowcy volkswagena golfa, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał konińskiej drogówce. Mężczyzna był sprawcą wykroczenia, za które dostałby mandat. Teraz jest sprawcą przestępstwa, za które grozi mu kara do 5 lat więzienia.

We wtorek, 10 listopada, policjanci z drogówki w Koninie kontrolowali prędkość na ul. 1 Maja w Koninie. Wtedy zauważyli srebrnego volkswagena golfa, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 92 km\h. Mimo wyraźnie wydawanych przez funkcjonariuszy sygnałów do zatrzymania się, kierowca nie zareagował i zaczął uciekać.

Mundurowi ruszyli w pościg za volkswagenem. Mimo wydawanych za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych poleceń do zatrzymania się, kierowca dalej kontynuował ucieczkę.

Do pościgu przyłączyli się funkcjonariusze, należący do poznańskiej grupy „SPEED”. Po kilku minutach konińscy mundurowi na ul. Kolejowej zatrzymali pojazd i znajdującego się w nim 30-letniego kierowcę. Uciekał, bo nie ma prawa jazdy.

Poza wykroczeniami, stworzenie zagrożenia i kierowanie bez wymaganych do tego uprawnień, 30-letni kierowca odpowie przed sądem za przestępstwo. Za ucieczkę policji grozi mu kara do 5 lat więzienia.