Reklama Toyota

Szokujące. Zlecił zabójstwo męża i syna partnerki. Mówił, że stali na drodze do jego szczęścia (FILM)

25-latek zlecił zabójstwo męża i syna partnerki

Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej policji zatrzymali mężczyznę, który zlecił zabójstwo męża i syna swojej partnerki. 25-latek namawiał do tego 37-letniego znajomego o bogatej przeszłości kryminalnej. Mówił, że stoją „na drodze do jego szczęścia”. Teraz grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

Policjanci kryminalni z Katowic zatrzymali 25-latka. W kwietniu br. namawiał 37-letneogo mężczyznę o bogatej przeszłości kryminalnej do zamordowania dwóch osób. To mąż i nastoletni syn jego partnerki. Pytał też 37-latek czy zna jakiegoś płatnego zabójcę.

Mieszkaniec Katowic chciał zlecić 37-latkowi zamordowanie 42-letniego męża i nastoletniego syna swojej partnerki. Twierdził, że są dla niego przeszkodę na drodze do jego szczęścia.

Za zabójstwo zaoferował znajomemu z terenu województwa śląskiego 10 tys. zł. Sam dokładnie zaplanował zbrodnię. Chciał, żeby zabójstwo zostało wykonane tak, żeby wyglądał na wypadek samochodowy.

Gdy śledczy dowiedzieli się o sprawie, wkroczyli do akcji i zatrzymali obu mężczyzn. W poniedziałek, 11 lipca,  zleceniodawca usłyszał zarzut podżegania do zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzut niezawiadomienia o przestępstwie organów ścigania. Grozi mu za to kara do 3 lat więzienia.

Poprzedni artykułPijani rodzice pobili maleńkie dziecko. Policjanci wyłamywali drzwi
Następny artykułCztery osoby ranne w wypadku osobówki z dostawczakiem (ZDJĘCIA)