Reklama samochody.pl

Szokujące. Sędzia zgwałcił sędzinę. Odmówił składania wyjaśnień

Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko Jakubowi K. To sędzia Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Jest oskarżony o zgwałcenie sędzi.

Do zdarzenia doszło, 3 czerwca, 2019 roku w Bydgoszczy. W tym dniu we wczesnych godzinach porannych sędzia została poinformowana telefonicznie, że pod drzwiami jej domu stoi sędzia Jakub K. Kiedy otworzyła drzwi, zorientowała się, że jest on pijany. Wpuściła go jednak do środka, gdyż ich wcześniejsze relacje nie wskazywały na to, że ma się go bać.

W krótkim czasie po wpuszczeniu sędziego , sędzina odbyła kilka rozmów telefonicznych, z których przysłuchujący się im Jakub K., wywnioskował, że  jest w domu  sama. Wtedy zaczął się zachowywać nachalnie. Próbował całować sędzię, na co kobieta nie zgadzała się i zdecydowanie zaprotestowała. Wtedy sędzia rzucił się na nią i przygniótł własnym ciałem. Sędzia została zgwałcona. W trakcie napaści sędzia Jakub K. bił ją po głowie, próbował dusić, a także spowodował u niej poważne obrażenia. Zaatakowanej i zgwałconej kobiecie udało się wyswobodzić i wezwać pomoc.

Jakubowi K. przedstawiono zarzut dotyczący gwałtu. Oskarżony sędzia nie odniósł się do zarzutu i odmówił złożenia wyjaśnień. Grozi mu teraz kara do 12 lat więzienia.

Prokurator zastosował poręczenia majątkowego w kwocie 500 tys. zł. oraz zakazu opuszczenia kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu. Wcześniej Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego na wniosek Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej prawomocnie orzekła o uchyleniu immunitetu sędziemu, zawieszeniu go w czynnościach służbowych oraz obniżeniu mu wynagrodzenia o 40 procent

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek. Zginął 4-letni chłopczyk (ZDJĘCIA)
Następny artykułMłody kierowca BMW zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo