Reklama samochody.pl

Szokujące. Podpalił pustostan z bezdomnymi. Ogień podłożył tak, żeby nikt nie wyszedł. Zabił trzy osoby (FILM)

Na wniosek prokuratury sąd aresztował 29-latka, któremu grozi kara dożywotniego więzienia

Tatrzańscy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o potrójne zabójstwo jakiego dopuścił się w sobotę w Zakopanem podpalając budynek i powodujące jego pożar. Sąd zadecydował, że podejrzany najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie za kratami.

Około godz. 4.00 nad ranem, 20 marca, strażacy ruszyli gasić pustostan w centrum Zakopanego. Budynek po byłym pensjonacie w zimie był miejscem noclegu osób bezdomnych, co potwierdzały wcześniejsze policyjne kontrole w obiekcie.

Strażacy po opanowaniu pożaru rozpoczęli przeszukiwanie budynku w poszukiwaniu ewentualnych ofiar. Niestety dokonali makabrycznego odkrycia. Znaleźli trzy niezidentyfikowane ciała.

Grupa policjantów z prokuratorem i biegłym z zakresu pożarnictwa przeprowadziła oględziny pogorzeliska. Już wstępie podejrzewano podpalenie. Pożar wybuchł w wejściu do pustostanu i na korytarzach odcinając drogę ucieczki przed płomieniami.

Rozpoczęło się śledztwo. Jego celem było ustalenie tożsamości ofiar oraz sprawcy podpalenia. Policjanci sprawdzali różne tropy analizowali przebieg wcześniejszych interwencji w pustostanach, przesłuchiwali świadków oraz weryfikowali zapis kamer monitoringu miejskiego.

Po kilkudziesięciu godzinach podejrzenia kryminalnych padły na 29-latka, który przyjechał do Zakopanego z woj. mazowieckiego. Sprawdzono jego alibi i ewentualne powiązania z domniemanymi ofiarami pożaru.

Policjanci zatrzymali mężczyznę w niedzielę przed południem w Zakopanem. Następnie został doprowadzony do miejscowej prokuratury, gdzie usłyszał zabójstwa trzech osób poprzez podpalenie budynku i spowodowanie pożaru.

Na wniosek prokuratury sąd aresztował 29-latka, któremu  grozi kara dożywotniego więzienia.

W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo, wyjaśniane są okoliczności zdarzenia i trwa ustalanie danych denatów.

Poprzedni artykułOkropne. Torturował i zabijał koty. Truchła wisiały w worku na balkonie
Następny artykułPożar mieszkania na Starym Rynku w Środzie Wielkopolskiej. Gęsty dym utrudniał działania służbom