Potrącił ciężarówką pieszego, zabił i uciekł. Zatrzymali go kryminalni (FILM)

Kryminalni zatrzymali sprawcę śmiertelnego potrącenia obywatela Ukrainy. 48-letni kierowca ciężarówką potrącił pieszego, po czym nie udzielając mu pomocy oddalił się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna stanie przed sądem.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy z 5 na 6 stycznia br. na terenie powiatu oleśnickiego. Pracownicy służby drogowej pełniącej nadzór nad drogą S8, w przydrożnym rowie znaleźli ciało człowieka. Mężczyźni zaalarmowali policję.

Już pierwsza ocena miejsca zdarzenia pozwoliła mundurowym stwierdzić, że śmierć młodego człowieka była wynikiem potrącenia. Funkcjonariusze skrupulatnie przeczesywali miejsce zdarzenia oraz okolice, poszukując śladów, które mogły mieć wpływ na dalszy tok postępowania. Wszystkie zabezpieczone ślady zostały dokładnie przeanalizowane.

Oleśniccy kryminalni wytypowali pojazd, który mógł uczestniczyć w zdarzeniu. W dalszym etapie ustalili kierowcę, który w tym czasie mógł go użytkować.

Jak się okazało, pojazd ten zarejestrowany był jako firmowy w Łodzi. Dlatego kryminalni z Oleśnicy w ślad za własnymi ustaleniami pojechali do jednej z miejscowości nieopodal Łodzi, gdzie odnaleźli uszkodzonego „tira”.

Właściciel firmy transportowej do której należy pojazd potwierdził dane kierującego tej pechowej nocy. Potem funkcjonariusze ustalili adres mężczyzny i przy wsparciu policjantów komendy miejskiej w Łodzi zatrzymali go, a następnie doprowadzili do jednostki policji w Oleśnicy.

48-latek usłyszał już zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenia pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi mu za to kara do 12 lat więzienia.

Poprzedni artykułJechał renault na feldze, z której leciały iskry. Wydmuchał trzy promile. Wiózł troje małych dzieci
Następny artykułZ nożem w ręku napadł młodą kobietę. Po chwili połamany bandyta trafił do szpitala