Reklama Toyota

Szokujące. Nie chciał pożyczyć pieniędzy znajomemu. Został zamordowany maczetą

Od ciosów maczetą zginął 39-letni mieszkaniec Brenna. Mężczyzna został zabity w swoim domu dzień przed Wigilią przez znajomego, któremu odmówił pożyczenia pieniędzy. 36-letni Piotr N., mieszkaniec tej samej miejscowości, został zatrzymany i przyznał się do popełnienia zbrodni. 

Ciało 39-latka ujawnił jego sąsiad w wigilijny poranek. Jeszcze tego samego dnia, policjanci zatrzymali osobę podejrzaną o zabójstwo. Mężczyzna był pijany, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu złożył obszerne wyjaśnienia.

– Chciał pożyczyć pieniądze od pokrzywdzonego, lecz ten odmówił. Podejrzany oświadczył, że się zdenerwował, wrócił na swoją posesję, zabrał maczetę, którą później zadał kilka ciosów w głowę oraz ręce pokrzywdzonego. Uraz głowy i wstrząs krwotoczny wewnętrzny doprowadził do śmierci pokrzywdzonego. Gdy ten leżał już nieprzytomny do podłodze, sprawca zabrał jego portfel z pieniędzmi – mówi Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Piotr N. został tymczasowo aresztowany. Usłyszał zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim, za który grozi mu dożywocie.

Źródło.Radio Elka Leszno/foto.pixbay

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek. Rozpędzone renault wypadło z drogi i koziołkowało. Zginął mieszkaniec okolic Żagania (zdjęcia)
Następny artykułNadal trwają poszukiwania zaginionej Lucyny z Chorzemina