Reklama Toyota

Szokujące nagranie! Kierowca lawety wyprzedza straż pożarną pędzącą do wypadku! (WIDEO)

Skrajnie niebezpieczny manewr. Kierowca lawety wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni. Wyprzedził pędzący do wypadku wóz straży pożarnej!

Widząc jadący na sygnale wóz straży pożarnej zdecydowana większość kierowców raczej zwalnia bacznie obserwując manewry kierowcy, który może nagle skręcić, zahamować lub wykonać inną czynność, której wymaga akcja ratunkowa. Kierowca lawety uchwycony wideorejestratorem postanowił jednak, że nie będzie jak wszyscy. Postanowił wyprzedzić na raz dwa pojazdy – uprzywilejowany wóz strażacki pędzący do wypadku oraz poruszające się za nim auto z wideorejestratorem.

Wprawdzie zgodnie z kodeksem ruchu drogowego wyprzedzanie pojazdu uprzywilejowanego poza obszarem zabudowanym jest dozwolone, wymaga jednak zachowania szczególnej ostrożności. Przyglądając się nagraniu nasuwają się wątpliwości, czy w tej sytuacji kierowca rzeczywiście zachował się prawidłowo. Wyprzedził dwa pojazdy na raz, z których jeden (uprzywilejowany wóz strażacki) miał włączony kierunkowskaz sygnalizując zamiar skrętu w lewo.

źródło – eostroleka.pl 

Poprzedni artykułUderzył w ogrodzenie. Był kompletnie pijany i… stracił swój samochód (ZDJĘCIA)
Następny artykułKoszmar na drodze. Nie żyje pieszy