Syn sadysta znęcał się na swoją 82-letnią mamą

Mieszkaniec Złotowa usłyszał zarzut znęcania się nad swoją schorowaną matką. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Sąd na wniosek policji i prokuratora zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sadyście grozi kara do 8 lat więzienia.

W połowie lipca do złotowskiej jednostki zgłosiła się kobieta, która przyjechała w odwiedziny do swojej matki mieszkającej w Złotowie. W trakcie wizyty jej brat, który mieszka razem z matką, zaczął grozić jej, co budziły obawę ich spełnienia. Od kobiety przyjęto zawiadomienie, a w trakcie przesłuchania oraz zbierania materiału dowodowego okazało się, że ten sam mężczyzna grozi również swojej 82-letniej matce oraz znęca się nad nią.

Seniorka, która z uwagi na wiek oraz schorzenia wymagała stałej opieki, w tej sytuacji była bezradna i nie potrafiła zaalarmować odpowiednich służb. Ustalono, że 50 latek w miejscu zamieszkania wszczynał awantury, w trakcie których popychał seniorkę, szarpał ją wyzywając. Stosował przemoc psychiczną i fizyczną.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut znęcania się oraz kierowania gróźb karalnych.

Sąd, na wniosek policji i prokuratora zastosował wobec Złotowianina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Poprzedni artykułAż 24 razy dzwonił na numer alarmowy policji, bo chciał wymusić interwencję
Następny artykułZażartował mówiąc, że ma w bagażu dwa granaty. Na wakacje do Turcji nie poleciał