Świętował urodziny, ale skończyły się wódka i zakąski. Solenizant wpadł na fatalny pomysł

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do sklepu spożywczego. Wybił szybę, w szedł do środka i ukradł kabanosy, alkohol i papierosy. A to wszystko przez to, że świętował urodziny.

Przed kilkoma dniami doszło do włamania do sklepu w centrum Puław. Złodziej sprawca wybił szybę w witrynie sklepu. wszedł do środka i ukradł kilka butelek alkoholu, kilka paczek papierosów oraz kilkanaście paczek kabanosów. Straty wyniosły ponad 10 tys. zł.

Po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu, policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Po kilku godzinach wpadli na trop 47-latka, bez stałego miejsca zamieszkania, przebywającego ostatnio w Puławach.

Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych i trafił do policyjnego aresztu. Przeszukanie mieszkania, gdzie ostatnio przebywał potwierdziło przypuszczenia policjantów. Znaleźli tam część zrabowanych produktów.

Jak wyjaśniał 47-latek, na pomysł włamania wpadł, gdy świętując z kolegą swoje urodziny, skończył im się alkohol i coś do przegryzienia. Poszedł więc na włam.

Policjanci ustalili, że 47-latek odpowiada także za kilka mniejszych kradzieży, tym razem z puławskiej drogerii. Za to również usłyszał zarzuty.

Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa i odbywał z tego tytułu karę więzienia. Teraz odpowie w warunkach tzw. multirecydywy. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Poprzedni artykułUkrainiec szalał na imprezie. Został deportowany i ma zakaz wjazdu
Następny artykułDantejskie sceny na drodze. Uszkodził auto i chciał przejechać kierowcę, „wziął” go na maskę (FILM)