Reklama samochody.pl

Susza daje o sobie znać. Płonął las. W akcji 13 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

W poniedziałek, 9 maja o godzinie 13.34 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnej PAD Wronki o pożarze lasu w miejscowości Głuchowiec gm. Wronki.

Dyżurny Stanowiska Kierowania niezwłocznie do zdarzenia zadysponował dwa zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Amica, OSP Chojno, OSP Wronki, OSP Jasionna, OSP Kłodzisko, OSP Obrzycko, OSP Piotrowo oraz Służby Leśne i Policja.

Ze względu na to, że pożar miał miejsce na granicy powiatów dyżurny SKKP w Czarnkowie do zdarzenia zadysponował zastępy OSP Miały, OSP Piłka i OSP Pęckowo.

Dodatkowo poderwane zostały dwa samoloty Dromader, które stanowiły wsparcie dla walczących z ogniem strażaków. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar młodnika w oddziale 103.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu sześciu prądów gaśniczych w natarciu na palący się młodnik oraz dostarczaniu wody do miejsca pożaru.

Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został zalany woda oraz oborany przez pracowników Służby Leśnej.

W działaniach gaśniczych brało udział 13 zastępów (60 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służba Leśna, samoloty Dromader oraz Policja.

Źródło. OSP Amica

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek. Audi wbiło się w naczepę. Pasażer zginął na miejscu (ZDJĘCIA)
Następny artykułWyrzucił psa z auta i odjechał. Mężczyzna odpowie za znęcanie