Stworzyli stronę internetową. Sprzedawali filmy pełne przemocy, na których dorośli robili straszne rzeczy dzieciom (FILM, ZDJĘCIA)

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i umieścił zatrzymanych mężczyzn w areszcie na okres od 2 do 3 miesięcy.

Policjanci z Lublina zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości zatrzymali czterech młodych mężczyzn. Rozpowszechniali treści przedstawiających seksualne wykorzystanie dzieci na stworzonej przez siebie stronie internetowej. Policjanci zabezpieczyli u zatrzymanych różnego rodzaju nośniki pamięci cyfrowej, na których ujawniono pliki z nielegalnymi treściami. Decyzją lubelskiego sądu, podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Zatrzymani młodzi mężczyźni to mieszkańcy województwa małopolskiego. Z zebranych ustaleń wynika, że podejrzani samodzielnie napisali, sfinansowali i umieścili stronę internetową na serwerach jednego z największych hostingodawców.

Za jego pośrednictwem odpłatnie oferowali dostęp do treści przedstawiające seksualne wykorzystanie dzieci, a ze ich sprzedaży tych treści stworzyli sobie stałe źródło dochodu.

Policjanci zabezpieczyli pełną zawartość serwera wykorzystywanego przez sprawców do hostingu strony internetowej, a następnie decyzją prokuratury strona ta została wyłączona.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury. Odpowiedzą za rozpowszechnianie w sieci Internet treści przedstawiających seksualne wykorzystanie osób dzieci. Dotychczas w ramach śledztwa dokonano czterech przeszukań, w trakcie których zabezpieczono komputery, telefony komórkowe, środki płatnicze oraz nośniki pamięci, które zostały wykorzystane do przestępczego procederu.

Wstępne oględziny zabezpieczonego sprzętu potwierdziły posiadanie przez podejrzanych plików zawierających treści pornograficzne z udziałem osób małoletnich. Trzech z czterech zatrzymanych mężczyzn posiadało odpowiednią wiedzę i środki aby kompleksowo wdrożyć proceder rozpowszechniania takich nielegalnych treści w sieci.

Prokuratura skierowała do sądu wobec wszystkich zatrzymanych w sprawie osób, wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i umieścił zatrzymanych mężczyzn w areszcie na okres od 2 do 3 miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa, śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Poprzedni artykułWstrząsające. Sadysta rzucał szczeniakami o drzewo. Skatowane zakopał żywcem. Jednego odkopała suczka
Następny artykułTo były sekundy. Po chwili Sara z Wągrowca poczuła, że nie czuje nóg