Reklama samochody.pl

Strzelanina pod marketem w Gnieźnie. Pościg za bandytami (FILM, ZDJĘCIA)

W Gnieźnie, w pobliżu jednego z marketów budowlanych padły strzały z broni czarno-prochowej. Powodem były nieporozumienia związane z wcześniejszym zakupem od hodowcy chorego rasowego psa. Dwaj mężczyźni w wieku 29 i 56 lat zostali aresztowani przez sąd tymczasowo na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w piątek, 11 września. Wszystko zaczęło się przed jednym z gnieźnieńskich marketów budowlanych. Pod marketem kłóciło się czterech mężczyzn. W pewnym momencie padły strzały z broni czarno- prochowej.

Powiadomieniu o tym zajściu policjanci skierowali w ten rejon kilka patroli. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali sprawców przy ul. Biskupińskiej. Na miejscu zabezpieczono 3 sztuki broni, w tym 1 prochową i 2 gazowe, nóż a także pałkę bejsbolową. Jak się okazało w busie należącym do agresorów znajdowały się dwa psy rasy maltańczyk, które zostały zabezpieczone przez gnieźnieński TOZ.

Z ustaleń policji wynika, że powodem nieporozumień pomiędzy mężczyznami był wcześniejszy zakup przez pokrzywdzonych psa, który okazał się chory. Jeden ze sprawców działał w wyjątkowo brutalny sposób. Oddał strzały z broni czarno – prochowej z krótkiej odległości w kierunku jednego z pokrzywdzonych. Na szczęście ten nie został trafiony, pocisk trafił jednak w samochód, którym w pobliżu zdarzenia, w tym czasie przejeżdżała mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego. Po chwili padł strzał w kierunku drugiego pokrzywdzonego, znajdującego się w pojeździe, lecz i tym razem nikt nie odniósł obrażeń.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty. 29-latek dotyczące dwukrotnego usiłowania zabójstwa, gróźb karalnych, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, zmuszania do zaniechania wezwania policji, a 56-latek usłyszał zarzuty oszustwa, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

W poniedziałek, 14 września, Sąd rejonowy w Gnieźnie przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował obu mężczyzn tymczasowo na trzy miesiące. 29-latkowi grozi kara nawet dożywotniego więzienia , natomiast 56-latkowi karą do 8 lat więzienia.