Reklama samochody.pl

Strażacy ochotnicy z OSP Świętno z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym (ZDJĘCJA,WIDEO)

Patryk Kaczmarek - wlkp112.pl

7 listopada 2020, ta data na pewno zapisała się w historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętnie w powiecie Wolsztyńskim. Dlaczego?

W sobotę, 7 listopada br. druhowie odebrali prosto z Kielc fabrycznie nowy średni samochód  ratowniczo-gaśniczy. Ze względu na panującą pandemie koronawirusa w naszym kraju, druhowie z miejscowej jednostki na swoim fanpage przeprowadzili relację na żywo z przywitania wozu, tak aby każdy mieszkaniec Świętna i nie tylko mógł uczestniczyć w tym historycznym dla strażaków z Świetna dniu.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu IVECO EUROCARGO z 320-konnym silnikiem. Zabudowanym przez Moto-Truck z Kielc. Zbiornik wodny 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 3000 litrów, autopompa dwuzakresowa, działko wodno-pianowe masz oświetleniowy, wyciągarka – jest to po części wyposażenie nowego wozu

Wartość zakupy 789.660.00 złotych, 310.000.00 złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz 479.600.00 złotych z Gminy Wolsztyn – mówi nam Waldemar Wielgosz strażak ochotnik z OSP Świętno, a zarazem rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie.

  • Z tego co widzieliśmy spotkało się to z dużą aprobatą wśród mieszkańców, którzy oglądali relację na facebooku. Warto zaznaczyć, że zakup pojazdu dla OSP Świętno, okazał się doskonałą szansą na podniesienie gotowości bojowej dla kolejnej jednostki na terenie gminy Wolsztyn. Mowa o OSP Tłoki, do której jednostka ze Świętna przekazała swój stary, 15-letni wóz. Jest on jednak w bardzo dobrym stanie – zaznacza Waldemar Wielgosz, rzecznik prasowy wolsztyńskich strażaków, a zarazem członek OSP Świętno w rozmowie z Radio Elka Leszno.

Warto również dodać, że dotychczasowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy marki STAR, który przez blisko 15 lat służył druhom w Świetnie został przekazany do Ochotniczej Straży Pożarnej w Tłokach.