Reklama Toyota

Sprzedawał podróbki warte 150 tys. zł. Grozi mu nawet 5 lat więzienia

Kolejny policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy w Gnieźnie wspólnie z funkcjonariuszami z Witkowa zabezpieczyli podrobioną odzież znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę około 150 tys. zł. Właścicielowi podrobionych towarów, mieszkańcowi Goliny, grozi kara do 5 lat więzienia.

W środę, 25 maja, policjanci z Gniezna wspólnie z funkcjonariuszami z Witkowa skontrolowali punkt sprzedaży na targowisku w Witkowie. Podczas kontroli policjanci ujawnili jedno stanowisko, na którym oferowano do sprzedaży podrobione produkty.

Mundurowym towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Łącznie policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk odzieży i galanterii oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość podrobionych przedmiotów oszacowano wstępnie na około 150 tys. zł.

Towar został zabezpieczony, a właściciel punktu wkrótce usłyszy zarzut. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych rzeczy grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułZaciągnął na ciocię 78 pożyczek na ponad 100 tys. zł
Następny artykułWędkarze pod lubą policji i straży leśnej. Kontrole nad jeziorami (ZDJĘCIA)