Reklama samochody.pl

Sprzedawał na targu w Poznaniu podrobione rzeczy znanych firm. Grożą my dwa lata więzienia

Policjanci z komendy miejskiej w Poznaniu zlikwidowali stoisko z odzieżą i galanterią na jednym z poznańskich targowisk. Wszystkie podrobione przedmioty miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne. Za tego typu działanie grozi kara do 2 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu na początku maja zatrzymali mężczyznę, który sprzedawał na Rynku Wildeckim ubrania i inne przedmioty, z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Policjanci na miejscu potwierdzili posiadane informacje. 47-latek posiadał na swoim stoisku podrobione ubrania jak również galanterię ze znakami znanych światowych producentów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli towar, również ten który był przechowywany w samochodzie dostawczym należącym do zatrzymanego. Łącznie zabezpieczono kilkaset sztuk ubrań, torebki i bieliznę.

Wartość strat jakie mogły ponieść poszkodowane firmy oszacowano wstępnie na ok. 200 tys. złotych. Mieszkaniec Poznania po zakończeniu wszystkich czynności może usłyszeć zarzut złamania prawa własności przemysłowej, za co  grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek. Długo walczyli o życie motocyklisty. Niestety zmarł
Następny artykułKradły perfumy i za każdym razem liczyły kwoty. Liczyły na wykroczenie, ale… się przeliczyły