Sprawca napadu na kantor w Słubicach zatrzymany. Miał broń palną (FILM)

Decyzją słubickiego sądu 29-latek z powiatu chodzieskiego został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące

Słubiccy policjanci zatrzymali bandytę, który z bronią palną w ręku napadł na kantor wymiany walut. Bandzior wpadł w ręce policjantów kilka godzin po napadzie. Zabezpieczono także broń. Decyzją słubickiego sądu 29-latek z powiatu chodzieskiego został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.

W środę, 6 października, około godziny 15.30 policjanci dostali zgłoszenie o napadzie na jeden ze słubickich kantorów. Do kantoru wszedł mężczyzna, który grożąc właścicielowi bronią zażądał wydania pieniędzy. Gdy kasjer odmówił, mężczyzna uciekł.

Policjanci błyskawicznie przystąpili do poszukiwania sprawcy napadu. Działania słubickich kryminalnych doprowadziły do ustalenia, że to 29-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Mężczyzna, kilka godzin po zdarzeniu, został zatrzymany na terenie powiatu chodzieskiego. Policjanci zabezpieczyli także broń palną, na którą mężczyzna nie miał zezwolenia.

29-latek usłyszał zarzuty rozboju oraz posiadania broni palnej bez wymaganego pozwolenia. W czwartek, 8 października, słubicki sąd aresztował mężczyznę tymczasowo na trzy miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.