Reklama Toyota

Smutne. Bus uderzył w wojskowego honkera. Ranna 12-latka zmarła w szpitalu (ZDJĘCIA)

Niestety, mimo wysiłków lekarzy Pola zmarła. W emocjonującym wpisie 12-latkę żegna jej klub kolarski Ziemi Kołobrzeskiej.

Do poważnego wypadku doszło w poniedziałek, 5 lipca, na trasie S3 na wysokości miejscowości Sucha pod Zieloną Górą (woj. lubuskie). Bus wiozący siedmioro dzieci na obóz kolarski uderzył w pojazd wojskowy zabezpieczający ciężarówkę przewożącą czołg. Najciężej ranna 12-latka, w ciężkim stanie z urazem głowy trafiła do szpitala. Niestety Pola zmarła.

Do wypadku doszło około 1 km za stacją Orlen w kierunku Nowej Soli. Zderzyły się bus z samochodem wojskowym zabezpieczającym lawetę przewożącą czołg.

Busem jechało siedmioro dzieci oraz kierowca. Jechali na obóz rowerowy. Ciężarówka stała na poboczu. Trwała wymiana pękniętej opony. Nie wiadomo dlaczego kierowca busa uderzył w wojskowego honkera zabezpieczającego miejsce.

12-letnia Pola została najciężej ranna. Dziewczynka śmigłowcem trafiła do szpitala. Doznała między innymi ciężkiego urazu głowy. W szpitalu przeszła operację. Jej stan cały czas był określany jako ciężki.

Niestety, mimo wysiłków lekarzy Pola zmarła. W emocjonującym wpisie 12-latkę żegna jej klub kolarski Ziemi Kołobrzeskiej.

Polę żegna klub kolarski

Dziś nasze kolarskie serce rozpadło się na miliony kawałków. Nasza Pola, nasza iskierka, waleczna, zawsze uśmiechnięta. Nasza kolarka z warkoczem odeszła, aby ścigać się teraz po niebiańskich torach, szosach.

Pola nie przegrała, Pola zmieniła team…. Nie tak miało być…. Nie taki był plan treningowy…. Nie będziemy udawać, że jesteśmy silni…. Nie jesteśmy – umieramy z rozpaczy.

Pola kochamy Cię i nie możemy uwierzyć.

Poprzedni artykułDramat. Ziemia przysypała 68-latka. Zginął na miejscu. Ciało znalazł syn (ZDJĘCIA)
Następny artykułTak, to prawda! Jechał drogą samochodem bez przedniego koła. Miał trzy promile (ZDJĘCIA)