Śmiertelny wypadek w Nowogrodzie Bobrzańskim. Kierowca audi, który uciekł został znaleziony w krzakach w stanie krytycznym (zdjęcia)

Do śmiertelnego wypadku doszło w czwartek, 26 stycznia, w Nowogrodzie Bobrzańskim (woj.lubuskie). Zderzyły się audi, ford i mazda. Zginął kierowca forda, Ukrainiec. Jego żona została ranna. Kierowca audi uciekł z miejsca wypadku. Ktoś po niego przyjechał nissanem. Został znaleziony w krzakach na ulicy Mickiewicza. Ktoś go tam wywiózł.

Do śmiertelnego wypadku doszło w czwartek, około godz. 17.30. Kierujący rozpędzonym audi uderzył w forda oraz w mazdę. Siła uderzenia była potężna. Ford został zmiażdżony. Przód audi również.

– Na miejsce wypadku dojechały trzy zastępy strażaków – mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskiej straży pożarnej.

Śmiertelny wypadek w Nowogrodzie Bobrzańskim

Kierowca z forda był wycinany sprzętem hydraulicznym ze zmiażdżonego samochodu przez strażaków. Niestety mężczyzna zginął na miejsc wypadku. Ofiara to Ukrainiec. Jego ranna żona została karetką pogotowia ratunkowego zabrana do szpitala w Żarach. Kierujący mazdą nie chciał pomocy medyków. Został na miejsc zdarzenia.

Jak mówią nam świadkowie, kierowca audi uciekł z miejsca wypadku. Ktoś po niego przyjechał nissanem. – Kierujący audi wsiadł do nissana i razem odjechali – mówią nam świadkowie zdarzenia. Ucieczkę kierowcy audi potwierdziła nam w czwartek zielonogórska policja. Jak mówią nam świadkowie kierujący audi, to mieszkaniec Nowogrodu Bobrzańskiego.

Kierowca audi w stanie krytycznym

Zapytaliśmy zielonogórską policję czy wiadomo kim jest kierowca audi oraz czy trwają jego poszukiwania. Na te pytania rzeczniczka zielonogórskiej policji nam nie odpowiedziała.

W piątek, 27 stycznia, z samego rana ustaliliśmy, że kierowca audi został znaleziony. Leżał nieprzytomny w krzakach na ulicy Mickiewicza w Nowogrodzie Bobrzańskim. W stanie krytycznym karetką pogotowia ratunkowego został przewieziony do szpital w Zielonej Górze. Najprawdopodobniej osoba, która zabrała go samochodem z miejsca wypadku, porzuciła w krzakach kierowcę audi.

Zapytaliśmy zielonogórską policję o stan kierowcy audi oraz fakt jego odnalezienia. Zadaliśmy również pytanie o to, czy ktoś w związku ze sprawą wypadku został zatrzymany. Czekamy na odpowiedzi.

Rozbite samochody na polecenie policji zabezpieczyła pomoc drogowa Maxmar.

Galeria zdjęć z tragicznego wypadku

📸 poscigi.pl

Poprzedni artykułWypadek osobówki i autobusu. Droga całkowicie zablokowana
Następny artykułKatastrofa. Pięć osób trafiło do szpitala. W tym dwójka dzieci (zdjęcia)