Reklama samochody.pl

Skandal. Trzech młodych mężczyzn skakało po samochodzie. Okazało się, że byli pijani (ZDJĘCIA)

Policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego grodziskiej jednostki Policji zatrzymali grupę młodzieży, która w późnych godzinach wieczornych skakała po przypadkowych samochodach doprowadzając do ich poważnych uszkodzeń. Wszyscy byli nietrzeźwi. Straty jakich dokonali mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Za zniszczenie mienia grozi im kara do 5 lat więzienia. Sprawa znajdzie swój finał między innymi w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich.

2 lutego br. około godz. 22.10 oficer dyżurny grodziskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o grupie młodzieży, która przy ulicy Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim skacze po samochodach powodując ich uszkodzenia. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali wszystkich podejrzanych.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że są to między innymi nieletni mieszkańcy powiatu grodziskiego i wolsztyńskiego w wieku 16, 17 i 20 lat. Młodzi ludzie zachowywali się agresywnie w stosunku do podejmujących interwencję policjantów. Wszyscy zostali przetransportowani do grodziskiej Komendy. W trakcie badań na trzeźwość, sprawcy uzyskiwali wyniki od prawie 1 do ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Trzech młodych mężczyzn oraz dwie nastolatki zostali rozpytani na okoliczność dewastacji zaparkowanych pojazdów. Wszystkie policyjne czynności związane z osobami nieletnimi, łącznie z badaniem trzeźwości były przeprowadzane w obecności ich własnych rodziców. Straty jakie dokonali uszkadzając łącznie 5 pojazdów mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Osoby nieletnie będą odpowiadały przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, a pełnoletnie spotkają się w pierwszej kolejności z prokuratorem.

Kodeks karny za popełnione przestępstwo zniszczenia mienia przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułWypadek samochodu osobowego w centrum Piły. Wszyscy opuścili pojazd o własnych siłach (ZDJĘCIA)
Następny artykułBrak odpowiedzialności. Wsiadł do auta mimo, że był kompletnie pijany. Jazdę zakończył w rowie