Reklama Toyota

Skacowany kierowca autokarem przyjechał po dzieci. Miał je zawieźć na wycieczkę

Kierowca autobusu, który miał zabrać przedszkolaki na wycieczkę szkolną, znajdował się pod wpływem alkoholu. Wydmuchał 0,23 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w środę, 28 lutego, około godziny 7:45. Policjanci z drogówki pojechali się na ul. Czempińską w Kościanie. Mieli tam skontrolować zgłoszony wcześniej przez organizatora autobus, którym przedszkolaki miały wyjechać na wycieczkę.

Funkcjonariusze nie mieli zastrzeżeń co do stanu technicznego oraz wyposażenia pojazdu. Badanie trzeźwości kierującego autokarem wykazało jednak, że 60-letni mieszkaniec Kościana miał 0,23 promila alkoholu. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Przewoźnik zorganizował innego kierowcę, aby ostatecznie autobus mógł wyruszyć z dziećmi w trasę.

O winie i karze za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu dla nieodpowiedzialnego 60-latka zdecyduje sąd. Grozi mu  wysoka kara grzywny lub kara aresztu oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Poprzedni artykułZaginęła 37-letnia Paulina
Następny artykułMieli maczety. To miała być wielka bitwa kibiców. Ustawkę przerwali policjanci (ZDJĘCIA)