Reklama Toyota

Rzucali butelkami w kibiców na żużlu. Dostali zakazy stadionowe i wysokie grzywny

Sąd skazał dwóch 26-latków, którzy zakłócili zawody żużlowe w Ostrowie Wielkopolskim. Otrzymali grzywny w wysokości po 6 tys. zł oraz zakazy stadionowe na okres 2 lat, na wydarzenia z udziałem drużyny z Leszna.

Na niedzielnym meczu żużlowym, 3 lipca, rozegranym pomiędzy drużynami Arged Malesa Ostrów Wlkp. a Fogo Unia Leszno, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. W trakcie meczu zakłócili przebieg imprezy.

Sprawcy rzucali butelkami oraz kubkami z napojami m.in. w kibiców gospodarzy. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. 26-letni mieszkaniec Wschowy i 26-letni mieszkaniec Leszna przyznali się. Złożyli również wyjaśnienia.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuraturze oraz sądowi rozpoznać sprawę w trybie przyspieszonym.

We wtorek, 5 lipca, sąd skazał 26-letniego mieszkańca Leszna oraz 26-letniego mieszkańca Wschowy na kary grzywny w wysokości po 6 tys. zł oraz orzekł wobec nich zakazy wstępu na stadiony, na dwa lata, z udziałem drużyny żużlowej z Leszna.

Policjanci w dalszym ciągu analizują nagrania z niedzielnego meczu. Zajmują się ustalaniem kolejnych osób, które mogły zakłócić przebieg tej imprezy masowej.

Poprzedni artykułJechała pijana i naćpana amfetaminą oraz marihuaną. Uderzyła w dom chcąc uciec policji
Następny artykułTragiczny finał poszukiwań pani Kazimiery. Odnaleziono ciało