Reklama samochody.pl

Rozszczelniony zbiornik paliwa samochodu ciężarowego i plama oleju (zdjęcia)

Do dwóch zdarzeń w tym samym czasie doszło w powiecie wolsztyńskim. Łącznie w akcję zaangażowanych zostało aż pięć zastępów straży pożarnej.

Czytaj też – Wyrzucili psa w kartonie bo…był chory

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek 22 maja około godziny 15:00. Wówczas to dyżurny wolsztyńskich strażaków otrzymał zgłoszenia o substancji ropopochodnej na drodze krajowej numer 32 w Wolsztynie oraz o rozczelnieniu zbiornika z paliwem w Niałku Wielkim.

Do pierwszego zdarzenia doszło na wysokości Stacji Benzynowej Orlen w kierunku Poznania.

Czytaj też – Groźne potrącenie w Kaliszu. Starszy mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

Działania strażaków na miejscu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Po przeprowadzonym rozpoznaniu Kierujący Działaniami Ratowniczymi poprosił o zadysponowanie kolejnych sił i środków straży pożarnej oraz o dodatkowe ilości sorbentu w celu usunięcia plamy. Gdy na miejsce pojawiły się nowe siły i środki KDR wydał polecenie o usunięciu plamy. Podczas działań kierowano również ruchem.

📷PSP Wolsztyn

W drugimi zdarzeniu doszło do rozczelnienia zbiornika z paliwem w samochodzie ciężarowym w Niałku Wielkim. Gdy strażacy dotarli na wskazane miejsce pojazd ciężarowy znajdował się już na poboczu z podłożoną kuweta pod zbiornik z paliwem. Na miejscu obecny był również patrol policji.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu substancji ropopochodnej za pomocą sorbentu z drogi krajowej nr 32 w kierunku Zielonej Góry oraz drodze gminnej.

📷 Patryk Kaczmarek – wlkp112.pl

Poprzedni artykułWyrzucili psa w kartonie bo…był chory
Następny artykuł10-latek podpalił altankę śmietnikową