Reklama Toyota

Rozpędzony fiat potrącił mężczyznę na S8. Mogło skończyć się tragedią (ZDJĘCIA)

19 maja 2021 roku doszło do niebezpiecznego zdarzenia na drodze ekspresowej s8 na 96 km w kierunku Warszawy.

Przed godzina 15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 96 km drogi S8 w kierunku Warszawy. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, którzy na miejscu natychmiast udzieli pierwszej pomocy potrąconemu pracownikowi obdługi drogi S8.

KPP Kępno

Na miejsce przybyła karetka pogotowia, która przetransportowała 53 -latka z powiatu Wieluńskiego do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, iż 22 – latek z powiatu Wieluńskiego, kierujący busem marki Fiat niedostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w poruszający się na pasie awaryjnym pojazd patrolu obsługi drogi S8, który w wyniku tego uderzenia potrącił pracującego również na pasie awaryjnym mężczyznę. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

KPP Kępno

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza kępińskiej policji. Droga została całkowicie zablokowana na około 2 godziny. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.