W wskazanych lokalach prostytuowały się kobiety, werbowane przez Annę S. za pośrednictwem erotycznych portali internetowych. Poza organizacją lokali i czerpaniem zysku z zarobionych na nierządzie pieniędzy, wymieniona zajmowała się także reklamowaniem prostytuujących się kobiet. Organizowała w tym celu sesje fotograficzne i tworzyła anonse erotyczne na stronach internetowych.
Kierowaną przez Annę S. grupę przestępczą tworzyła telefonistka Katarzyna C. oraz Oliwia A. Pierwsza z kobiet obsługiwała wskazane na portalach erotycznych telefony i kierowała dzwoniących klientów do konkretnego lokalu. Rolą Oliwii A. było natomiast m.in. pośredniczenie w rozliczeniach pieniężnych pomiędzy prostytuującymi się kobietami a Anną S.
Na wniosek prokuratora – kierująca grupą i telefonistka – zostały tymczasowo aresztowane przez sąd na okres trzech miesięcy.
W sprawie tej zarzuty usłyszało jeszcze 6 osób – pięciu mężczyzn i jedna kobieta. Wymienieni są podejrzani o uczynienie sobie stałego źródła dochodu z ułatwiania prostytucji oraz czerpania z tego korzyści majątkowych (at. 204 § 1 i 2 k.k. w związku z art. 65 § 1 k.k.).
Wobec wskazanych wyżej podejrzanych oraz Oliwii A. prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju. Na poczet przepadku korzyści uzyskanych z przestępstwa zabezpieczono kwotę prawie 30 tysięcy złotych.
Podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i ułatwianie prostytucji i czerpanie z niej korzyści majątkowych grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo kierowania zorganizowaną grupą przestępczą kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.