Reklama samochody.pl

Roczne dziecko zostało poparzone. W akcji śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkwoego

foto. OSP Przemęt
foto. OSP Przemęt

Roczne dziecko zostało poparzone. Do nieszczęśliwego wypadku doszło, w sobotę 1 maja w Przemęcie (powiat wolsztyński).  Strażacy najpierw otrzymali zgłoszenie o zabezpieczeniu miejsca lądowania Śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Dyżurny Wolsztyńskich strażaków zgłoszenie otrzymał około godziny 12:00. Według informacji strażacy mieli udać się do miejscowości Przemęt w celu zabezpieczenia lądowania Śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego #Ratownik9 z Poznania. W pierwszej kolejności do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp strażaków ochotników z Przemętu.

| POLECANE – Tragedia w Poznaniu. Matka ugodziła nożem 3-letnią córkę. Niestety dziecko zmarło w szpitalu

W trakcie dojazdu na miejsce, strażacy otrzymali kolejne informacje, tym razem od dyspozytora medycznego, z którego wynikało, że doszło do poparzenia rocznego dziecka. Jak tylko okazało się, że doszło do poparzenia na miejsce niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna – informuje portal wlkp112.pl rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie asp.Waldemar Wielgosz

Jako pierwsi na miejsce przybyli strażacy z Przemętu, którzy natychmiast podali dziecku opatrunku hydrożelowe. Dziecko znajdowało się pod opieką rodziców. Mimo, że na miejscu wylądował śmigłowiec dziecko nie zostało drogą lotniczą przetransportowane do szpitala. Na miejsce przyjechała załoga karetki pogotowia „podstawowa”. Dziecko wraz z matką została przetransportowana do szpitala w Poznaniu. Chłopczyk miał poparzone prawe udo, kończyna dolna.

| POLECANE – Policjant śmiertelnie postrzelony. Sprawca to 40-latek (ZDJĘCIA)

Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek. Opel zderzył się z BMW. 24-latek z Opla zginął na miejscu
Następny artykuł14-latka wymyśliła sobie, że została zgwałcona. Sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich