Przemęt. Mężczyzna wbił sobie nóż w klatkę piersiową. Wezwano śmigłowiec LPR (zdjęcia)

O krok od tragedii w powiecie wolsztyńskim. 37-letni Mężczyzna wbił sobie nóż w klatkę piersiową. Lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę 5 marca około godziny 16:00 wówczas to wolsztyńskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie, który wbił sobie nóż w klatkę piersiową oraz o potrzebie zabezpieczenie lądowania śmigłowca LPR.

Na miejsce natychmiast zadysponowano jeden zastęp strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, dwa zastępy ochotników z Przemętu, policję, zespół ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia R9.

Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu zastano osobę poszkodowaną leżącą na podłodze w jednym z pomieszczeń budynku wielorodzinnego pod opieką ratowników medycznych wchodzących w skład Zespołu Ratownictwa Medycznego przybyłego na miejsce przed dotarciem straży – informuje portal wlkp112.pl Bartosz Kasiński z wolsztyńskiej straży pożarnej 

Drugi zastęp udał się zabezpieczyć lądowisko śmigłowca LPR na terenie pobliskiego boiska sportowego w odległości ok. 300 m od miejsca zdarzenia. Na miejscu zdarzenia znajdował się patrol policji. Działania pierwszych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu rozpoznania oraz zabezpieczeniu lądowania LPR . Zastępy JOP pomagały przy transporcie osoby poszkodowanej do ambulansu, a po dotarciu w miejsce wyczekiwania LPR decyzją lekarza przeniesiono mężczyznę do wnętrza śmigłowca – dodaje Kasiński 

Wiadomo, że w chwili tego dramatycznego zdarzenia w mieszkaniu znajdowali się bliscy mężczyzny

📷 OSP Przemęt

Poprzedni artykułZima zaskoczyła? Złe warunki do jazdy w powiecie wolsztyńskim (zdjęcia)
Następny artykułNiebezpieczny początek poniedziałku na drogach w powiecie szamotulskim