Próbował zabić psa, z którym kobieta szła na smyczy. Przejechał go busem

Kryminalni z Osowej zatrzymali 29–latka, który usiłował zabić psa. Mężczyzna usłyszał zarzut za to przestępstwo, a prokurator zastosował wobec niego dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

W dniu, 16 maja, policjanci z komisariatu w Osowej odebrali zgłoszenie o tym, że na skrzyżowaniu ulic Malinowej i Porzeczkowej nieznany sprawca chciał zabić psa. Podczas zdarzenia kierujący samochodem przejechał bulteriera, który był prowadzony przez właściciela na smyczy. Na skutek zdarzenia pies doznał obrażeń w postaci złamania tylnej kości piszczelowej.
Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, który zarejestrował całe zdarzenie. Kryminalni z Osowej natychmiast zaczęli pracować nad sprawą i ustalili tożsamość sprawcy oraz numer rejestracyjny volkswagena transportera, którym kierował.

Kryminalni uzyskali informację, że poszukiwany przez nich mężczyzna jedzie ulicą Nowy Świat, kierując audi. Policjanci pojechali w ustalone miejsce i zatrzymali 29-latka z powiatu braniewskiego. Podczas czynności na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 10 tys. zł, które mężczyzna miał przy sobie.

W komisariacie podejrzany usłyszał zarzut za usiłowanie zabicia psa. 29-latek został doprowadzony do prokuratury, z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.
Za przestępstwo usiłowania zabicia zwierzęcia grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Poprzedni artykułWypadek. Groźne zderzenie dwóch pojazdów. Jedna osoba zakleszczona
Następny artykuł16-latek audi uciekał policji. Uderzył w drzewo. Nie żyje on i 17-letni pasażer (ZDJĘCIA)