Próba zabójstwa pod sklepem. Zatrzymany 18-latek. Ofiarę dźgnął nożem

Rogozińscy policjanci zatrzymali 18-letniego sprawcę ugodzenia nożem. Do zdarzenia doszło przed jednym ze sklepów spożywczych na terenie Rogoźna. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb oraz usiłowania zabójstwa. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Wszystko wydarzyło się, 20 lutego, ok. godz. 13:55. Dyżurny obornickiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że przed jednym ze sklepów spożywczych na terenie Rogoźna doszło do ugodzenia nożem 19-letniego mężczyzny.

Na miejscu policjanci zastali poszkodowanego z krwawiącą raną nogi. Dzielnicowy, mł. asp. Przemysław Roszczak, który jest również ratownikiem medycznym udzielił poszkodowanemu fachowej pomocy przedmedycznej oraz monitorował jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

18-letni sprawca został zatrzymany przez jednego ze świadków, a następnie został przekazany policjantom którzy przybyli na miejsce zdarzenia. Mężczyzna jest już znany policjantom.

Rogozińscy kryminalni przygotowali materiał dowodowy i wraz z zatrzymanym przekazali go do miejscowej prokuratury. Tam przedstawiono mężczyźnie zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa 19-latka oraz kierowanie gróźb karalnych wobec innej osoby.

Na wniosek prokuratora sąd w Obornikach zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za usiłowanie zabójstwa polskie prawo przewiduje karę nawet dożywotniego więzienia. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo. O wymiarze kary zadecyduje sąd.

Poprzedni artykułPijany i agresywny mężczyzna zatrzymany na lotnisku w Poznaniu. Zamiast z dziećmi lecieć do Anglii trafił do izby wytrzeźwień
Następny artykułTragiczna śmierć kobiety. Wpadła do studni