Reklama samochody.pl

Pracownik powiatowego Inspektoratu nadzoru budowlanego dostał od dewelopera mieszkanie… jako łapówkę

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali pracownika Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wągrowcu. Zatrzymano także dwie osoby powiązane z firmą developerską. Urzędnik w zamian za zgodę n inwestycję niezgodnej z projektem oraz samowoli budowlanej dostał mieszkanie w nowo wybudowanym budynku, które przejęła córka urzędnika.

Sprawa zaczęła się na przełomie 2017 i 2018 r. Firma developerska wybudowała dwa bloki. Fragment budynków zrealizowano niezgodnie z projektem. Ta sama firma wybudowała także kompleks garaży bez projektu i bez pozwolenia na budowę. Informacje o nieprawidłowościach dotarły do policjantów w Poznaniu.

Sprawdzając te wiadomości wyszło na jaw, że urzędnik odpowiedzialny za nadzór nad budowami dostał od developerów w prezencie mieszkanie. Zostało ono w dokumentach przepisane na córkę urzędnika.

W trakcie prowadzonego postępowania pojawiły się także inne wątki. Okazało się, że urzędniczka z Krajowej Administracji Skarbowej z Bydgoszczy informowała o planowanych kontrolach mężczyznę prowadzącego nielegalne salony gier hazardowych. Policjanci dowiedzieli się także, że miejscowa lekarka wystawiała fałszywe zaświadczenia o niezdolności do pracy pani notariusz.

Wszystkie materiały dowodowe policjanci przedłożyli prokuratorom z Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Szczecinie.

W uzgodnieniu z prokuratorami, 16 lutego, zatrzymano zostało 8 osób. Był to pracownik Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wągrowcu, dwóch developerów, urzędniczka KAS z Bydgoszczy, właściciel salonów gier hazardowych, lekarka, kobieta, która z nią się kontaktowała oraz jej mąż.

Wszystkim tym osobom postawiono zarzuty. Prokurator orzekł także dozór policji, poręczenia majątkowe oraz zakaz kontaktowania się podejrzanych.

Poprzedni artykułPijany ojciec wiózł volkswagenem dziecko. Po dziecko przyjechał szwagier… bez prawa jazdy
Następny artykułAmerykańskie śmigłowce wojskowe wylądowały w Krzesinach (FILM CZYTELNIKA)