Reklama Toyota

Pożar zboża w Starym Widzimiu. W akcji pięć zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

Dziś, w poniedziałek 6 lipca, około godziny 15:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło do pożaru zboża w Starym Widzimiu w kierunku Wroniaw/Dąbrowy.

W pierwszej kolejności zadysponowano jeden zastęp strażaków zawodowych z Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie, ochotników z Wroniaw i Kębłowa. Jeszcze w trakcie dojazdy Kierujący Działaniami Ratowniczymi zauważył, że pożar jest dość intensywny, więc zapadła decyzja o zadysponowaniu drugiego zastępu z OSP Kębłowo oraz jednego z Moch.

| POLECANE – Pożar stogu słomy w Golinie Wielkiej. Policja zatrzymała podpalacza (ZDJĘCIA)

Jeszcze przed dojazdem pierwszych zastępów na miejsce pożaru rolnicy za pomocą łopat próbowali gasić pożar, natomiast ładowarka teleskopowa rozgarniała słomę. Kukurydza, która znajdowała się w pobliżu gdzie wybuchł pożar zapobiegła dalszemu rozprzestrzenieniu się ognia.

Na palącą się powierzchnie podano trzy linie gaśnicze, dzięki szybkiej reakcji udało szybko opanować pożar. Spaleniu uległo 31 arów ścierniska. Przypuszczalną przyczyną pożaru są wady urządzeń mechanicznych kombajny, czyli najprawdopodobniej doszło do zapruszenia ognia. Działania trwały ponad godzinę.

Poprzedni artykułPożar stogu słomy w Golinie Wielkiej. Policja zatrzymała podpalacza [ZDJĘCIA]
Następny artykułPonad kilogram narkotyków nie trafi na rynek. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn