Reklama e-mundur.pl

Pożar zajazdu w Piotrowie Pierwszym. W akcji strażacy z powiatów kościańskiego i poznańskiego (ZDJĘCIA)

Piotr Pewiński - ekoscian.eu

W niedzielę 22 listopada Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że w Piotrowie Pierwszym doszło do pożaru zajazdu. 

Zgłoszenie odebrano około godziny 22:00. Na miejsce natychmiast zadysponowano liczne siły i środki zawodowej jak i ochotniczej straży pożarnej z powiatu Kościańskiego oraz Poznańskiego. Łącznie w walce z pożarem zaangażowane zostało 12 zastępów.

  • Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Kościan – 4 zastępy (Powiat Kościański)
  • Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 9 Mosina – 2 zastępy (Powiat Poznański)
  • OSP Czempiń – 2 zastępy (Powiat Kościański)
  • OSP Strykowo – 2 zastępy (Powiat Poznański)
  • OSP Stary Gołębin – 1 zastęp (Powiat Kościański)
  • OSP Racot – 1 zastęp (Powiat Kościański)

Po dojeździe na miejsce potwierdzono zgłoszenie. Strażacy w ubrani w aparatach ochronnych dróg oddechowych podali prądy wody w natarciu na zewnątrz obiektu (podnośnik hydrauliczny oraz drabina mechaniczna) oraz prądy wody do wewnątrz obiektu.  Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania zarzewi ognia. Użyto podręcznego sprzętu burzącego i pilarek do drewna w celu usunięcia nadpalonych elementów. Spalone elementy zostały usunięte i dogaszone. Kamerą termowizyjną sprawdzono cały obiekt nie stwierdzając zarzewi ognia. Na tym działania zakończono. Obiekt porzucony, niezabezpieczony przed dostępem osób postronnych.

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Wszystkie okoliczności jak mogło do niego dojść wyjaśniać będzie policja.