Reklama Toyota

Pożar w Rokosowie! Dogaszanie wciąż trwa.. (ZDJĘCIA,WIDEO)

Przypominamy, że dyżurny Gostyńskich strażaków zgłoszenie o pożarze odebrał w piątek 29 stycznia, około godziny 17:30. Według zgłoszenia wynikało, że palą się budynki gospodarcze (chlewnia), w których znajdują się zwierzęta. 

Ogień zauważono około godz. 17:20. Na miejsce natychmiast zadysponowało trzy zastępy JRG Gostyń i okoliczne zastępy OSP. Po dojeździe okazało się, że potrzebna jest pomoc kolejnych jednostek. Dopiero po około 3-4 godzinach pożar udało się opanować.

Działania na miejscu cały czas trwają. W kulminacyjnym momencie z pożarem walczyło 18 zastępów straży pożarnej z powiatu gostyńskiego oraz jeden z powiatu leszczyńskiego. W zdarzeniu zginęło kilkanaście sztuk trzody chlewnej. Bardzo dużą większość udało się uratować – informuje portal wlkp112.pl kpt. mgr inż. Marcin Nyczka oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

Na tą chwilę działania polegają na usunięciu całego materiału palnego z poddasza, czyli balotów słomy. Cała akcje pewnie potrwa jeszcze kilkanaście godzin – dodaje Nyczka

Mam nadzieję, że do wieczora się już wszystko zakończy. Zależy jak na miejscu będzie rozwijać się sytuacja – dodaje na koniec Nyczka