Pożar stajni. W środku znajdowały się zwierzęta (zdjęcia)

W powiecie gostyńskim doszło do pożaru stodoły. W płonącym budynku znajdowały się zwierzęta.

Do pożaru doszło w czwartek 29 czerwca o godzinie 4:18. Zgłoszenie dotyczyło pożaru stodoły-stajni w miejscowości Podrzecze.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano dach stajni objęty pożarem w przedniej części budynku, w stajni znajdowały się konie (około 30 sztuk) oraz psy (5 sztuk) mówi dla portalu wlkp112.pl Łukasz Hajduk, rzecznik gostyńskich strażaków

Po przybyciu na miejsce zdarzenia rozpoznano sytuację oraz zabezpieczono teren prowadzonych działań. Akcję podzielono na dwa etapy. W pierwszej kolejności działań – wyprowadzenie znajdujących się wewnątrz stajni zwierząt (około 30 sztuk koni ze źrebiętami). Kolejnym etapem była lokalizacja pożaru i jego ugaszenie oraz rozbiórka poszycia dachu pokrytego arkuszami blachy. Podano cztery prądy wody w natarciu na palący się dach i drewniane belki stropowe. Działania te doprowadziły do lokalizacji pożaru. Po wykonaniu dojścia z drugiej strony budynku i ewakuacji koni na zewnątrz stajni, dalsze działania prowadzono przy wykorzystaniu maszyn rolniczych typu ładowarki teleskopowe. Pożar został całkowicie ugaszony.

Właściciel wstępnie oszacował straty na ok. 500 tys. zł.Przyczynę pożaru ustala grupa dochodzeniowo-śledcza Policji dodaje Hajduk

W działaniach udział wzięło łącznie 8 zastępów: 4 zastępy z JRG Gostyń, 2 zastęp z JRG Śrem, 2 zastępy OSP Gola, 1 zastęp OSP Piaski.

Zdjęcia: kpt. Łukasz Hajduk, Marta Stachowska (gostyn24.pl), KPP w Gostyniu

Poprzedni artykułŚmierć w płomieniach. Dwie osoby zginęły w pożarze
Następny artykułWolsztyn. 23-latek ukradł rower. Przyznał się do winy