Reklama samochody.pl

Pożar silosu w Lipinach. Działania trwały szesnaście godzin [ZDJĘCIA]

OSP Margonin

We wtorek 11 sierpnia 2020 r. o godz. 17:34 straż pożarna w Chodzieży została poinformowana o pożarze silosu na pellet przy szkole podstawowej w Lipinach.

Strażacy przy użyciu kamery termowizyjnej zlokalizowali punktowe źródła ciepła w leju zbiornika, a następnie przez otwory rewizyjne podali prąd wody za pomocą lancy gaśniczej. Następnie wykonano większe otwory, celem usunięcia spalonej zwartości z dna silosu. W trakcie prac doszło do wybuchu, który uszkodził dach i miejscowo odkształcił ściany silosu. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Prace wstrzymano ze względu na możliwe powtórzenie się sytuacji, do czasu zdjęcia uszkodzonego dachu oraz potencjalne zagrożenie ratowników. W tym celu zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z dźwigiem, z JRG 7 z Poznania. Po zdjęciu dachu wznowiono opróżnianie zbiornika. Działania trwały prawie do godziny 10:00 dnia następnego.

W działaniach uczestniczyła policja oraz 15 zastępów straży pożarnej z JRG Chodzież, JRG 7 Poznań oraz OSP Margonin. Łącznie 35 strażaków w tym Oficer Operacyjny, Komendant Powiatowy PSP z Chodzieży oraz Grupa Operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP z Poznania.
Zabezpieczenie operacyjne Chodzieży, stanowiła postawiona w gotowości jednostka z OSP Milcz.

mł. kpt. Artur Binkowski

Poprzedni artykułGroźnie wyglądające zderzenie busa z ciężarówką, Ranni przetransportowani do szpitala (ZDJĘCIA)
Następny artykułUszkodzone koło w opryskiwaczu doprowadziło do wycieku 2 tysięcy litrów środka opryskowego [ZDJĘCIA]