Reklama samochody.pl

Pożar samochodu w garażu. Właściciel wymagał interwencji lekarza (ZDJĘCIA)

KP PSP Słupca

9 lipca 2020r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w garażu w miejscowości Ostrowo Kościelne, gm. Strzałkowo.

Po dojeździe zastępów strażackich na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania przystąpiono do działań: zabezpieczono teren, odłączono zasilanie w całym gospodarstwie, na palący się samochód i pomieszczenie garażowe podano strumienie wody w natarciu n oraz w obronie na pomieszczenie gospodarcze i część mieszkalną.

W trakcie prowadzonych działań napadu drgawek na tle nerwowym doznał mężczyzna- użytkownik budynku, udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W końcowej fazie akcji oddymiono pomieszczenia oraz używając kamery termowizyjnej sprawdzono cały obiekt nie  stwierdzając zagrożenia.

W trwającej prawie 3 godziny akcji brały udział zastępy strażackie  Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP ze Słupcy oraz Ochotniczych Straży Pożarnych ze Strzałkowa i  Powidza. Dodatkowo na miejsce dojechał zastęp  Jednostki Wojskowej z Powidza.

Opracował: mł. bryg. Dariusz Różański

Poprzedni artykułBajkowy Misz Masz w Wolsztynie. Wakacyjna atrakcja dla dzieci (ZDJĘCIA)
Następny artykułĆwiczenia pod kryptonimem ,,MOKRZEC 2020” (ZDJĘCIA)