Reklama Toyota

Pożar mieszkania w bloku. Z uwagi na poniesione obrażenia jedna osoba wymagała pomocy medycznej (ZDJĘCIA)

Jedna osoba została poszkodowana w pożarze mieszkania zlokalizowanego na parterze budynku wielorodzinnego przy ulicy Przemysłowej w Krotoszynie. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło w sobotę 22 maja 2021 r. o godzinie 16:20.

Strażacy po zabezpieczeniu terenu działań  przystąpili do natychmiastowej oceny stanu kobiety ewakuowanej ze strefy zagrożenia przez osoby postronne oraz podjęli akcję gaśniczą z użyciem piany sprężonej.  Adekwatnie do poniesionych obrażeń lokatorce udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na zaopatrzeniu ran oparzeniowych, tlenoterapii biernej oraz wsparciu psychicznym. Po przybyciu karetki pogotowia osoba poszkodowana została przekazana pod opiekę kierownika zespołu, który po dokonaniu oceny stanu uczestniczki zdarzenia podjął decyzję o dyspozycji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego celem transportu lokatorki do placówki medycznej. Podjęte działania gaśnicze wewnątrz mieszkania doprowadziły do szybkiej lokalizacji pożaru, który nie rozprzestrzenił się na pozostałą część obiektu. Po stłumieniu ognia strażacy usunęli nadpalone elementy wyposażenia mieszkania na zewnątrz obiektu, które systematycznie dogaszano wodą.  Równocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi w pobliżu miejsca zdarzenia wyznaczono lądowisko dla śmigłowca, zabezpieczając moment lądowania. Decyzją lekarza lotniczego pogotowia osoba poszkodowana została przetransportowana z miejsca zdarzenia drogą lotniczą do specjalistycznej placówki medycznej.

Po całkowitym ugaszeniu pożaru miejsce prowadzonych działań sprawdzono urządzeniami pomiarowymi, potwierdzając likwidacje zagrożenia. Działania straży pożarnej trwały łącznie  01 godzinę i 55 minut.


Opracowanie: st. asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: dh. Szymon Sikora OSP Koźmin Wielkopolski

Poprzedni artykułNowe fakty w sprawie tragedii… Będzie przesłuchanie syna i sekcja zwłok matki
Następny artykułKompletnie pijany kierowca roztrzaskał volkswagena o mur. Trzy osoby ranne (ZDJĘCIA)