Pożar kotłowni w miejscowości Gulcz. Działania gaśnicze prowadziło czterdziestu strażaków (ZDJĘCIA)

W dniu 22 luty 2023 r. o godz. 22:29 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie, w ramach dysponowania z Centrum Powiadamiania Ratunkowego nr 112, o pożarze kotłowni w budynku gospodarczym, w bliskiej zabudowie budynku mieszkalnego ,w miejscowości Gulcz.

Do zdarzenia zadysponowano jednostki ochrony przeciwpożarowej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie, oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Krucza, Lubasza oraz Roska. Na miejsce zdarzenia udał się także Oficer Operacyjny w dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP.

W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozwinięty pożar budynku gospodarczego oraz zarzewia ognia przechodzące na elewację, zadaszenie tarasu oraz podbitki dachowej budynku mieszkalnego. Wszyscy mieszkańcy opuścili budynek nie odnosząc obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu, podaniu trzech prądów gaśniczych na w/w budynki. Po ugaszeniu zarzewi przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonych elementów konstrukcyjnych i usunięciu innych pozostałości po pożarze. Dalsze działania polegały na sprawdzeniu rozkładu temperatur oraz stanu atmosfery gazowej wewnątrz pomieszczeń objętych pożarem.

W działaniach trwających ponad 3,5 godziny brało udział 40 strażaków.

Opracowanie: mł. asp. Serafin Krysiak
Zdjęcia: mł. kpt. Damian Piątek.

Poprzedni artykułAutobus zmiażdżył Peugeota. Ranny został kierowca osobówki (ZDJĘCIA)
Następny artykułTragedia na dworcu w Poznaniu