Reklama Toyota

Pożar hali z chemikaliami w Przylepie. Jest śledztwo prokuratury. W związku z odpadami oskarżono osiem osób

Pożar hali z chemikaliami w Przylepie. Zielonogórska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w związku z pożarem hali z toksycznymi chemikaliami w Przylepie. W 2021 r. zostało oskarżonych osiem osób w związku ze zgromadzonymi toksynami. Ich proces trwa.

We wtorek, 25 lutego, w zielonogórskiej prokuraturze okręgowej odbyła się konferencja prasowa dotycząca pożaru hali w Przylepie. Potężny pożar hali z toksycznymi chemicznymi wybuchł w sobotę, 22 lipca. Gasiło go aż 370 strażaków. We wtorek, 25 lipca cały czas trwa dogaszanie odpadów w pozostałościach po hali.

Pożar hali w Przylepie, jest śledztwo prokuratury

Zielonogórska prokuratura okręgowa Górze wszczęła śledztwo dotyczące pożaru hali w Przylepie. Przesłuchania już świadków oraz właścicieli hal. Prokuratura zabezpieczyła również nagrania z monitoringu w okolicy.

– Prokuratorzy nie byli jeszcze wewnątrz hali ponieważ cały czas trwa akcja strażaków – mówi Prokurator Ewa Antonowicz, rzeczniczka zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Osiem osób oskarżonych w związku z odpadami

W 2021 r. zielonogórska prokuratura okręgowa oskarżyła osiem osób. Ich proces przed sądem w Zielonej Górze trwa. Wszyscy odpowiadają za składowanie toksycznych odpadów w hali w Przylepie.

Sześć oskarżonych osób ma bezpośredni związek z hali z odpadami, dwie to urzędnicy. Dokładnie naczelnik i inspektor starostwa powiatowego w Zielonej Górze. Odpowiadają za zaniechanie czynności w związku z niebezpiecznymi odpadami.

 

Poprzedni artykułDramatyczna walka o życie mężczyzny w Kargowej. Zmarł nas stacji benzynowej
Następny artykułGroźny wypadek w Lesznie. Pięć osób rannych, w tym dwie poważnie (ZDJĘCIA)