Reklama samochody.pl

Pożar domu w Kaliszu. Jedna osoba trafiła do szpitala (ZDJĘCIA)

Dnia 31 sierpnia br. o godzinie 22:12 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego – parterowego w Kaliszu przy ulicy Henryka Sienkiewicza.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęte jest wnętrze budynku. Ogień wydostaje się na zewnątrz. Brak zagrożenia dla sąsiednich budynków. Osoba przebywająca wewnątrz opuściła budynek przed przybyciem zastępów PSP.

Działania przybyłych na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej polegały na podaniu w sumie 3 prądów wody w natarciu na wnętrze budynku objęte pożarem. Na miejsce zdarzenia przybyła Policja oraz ZRM, który po przebadaniu osoby poszkodowanej podjął decyzję o dalszych badaniach w szpitalu. Po ugaszeniu pożaru przeszukano wnętrze budynku pod kątem osób poszkodowanych stwierdzając ich brak. Sprawdzono konstrukcję dachu nad pomieszczeniem objętym pożarem. Stwierdzono opalone deski konstrukcji dachu na powierzchni około 2 metrów kwadratowych, które następnie wycięto przy pomocy piły ratowniczej. Rozebrano również przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego drewnianą podbitkę dachu na powierzchni około 7 metrów kwadratowych znajdującą się bezpośrednio nad miejscem w którym płomienie wychodziły na zewnątrz w celu sprawdzenia i ugaszenia zarzewi ognia.

Wnętrze budynku oraz dach sprawdzono kamerą termowizyjną pod kątem obecności zarzewi ognia, które wykluczono.

Opracował: mł. asp. Jakub Pietrzak na podstawie „Informacji ze zdarzenia”

Zdjęcia: kpt. Szymon Zieliński

Poprzedni artykułSamochód osobowy dachował na DK32. Kierowcy i pasażerowi nic się nie stało (ZDJĘCIA)
Następny artykułŚmiertelny wypadek. Dwie osoby nie zyją