Pożar domu letniskowego. Budynek cały spłonął. Straty ogromne (zdjęcia)

W Domanicach (powiat leszczyński) w nocy całkowicie spłonął dom letniskowy. Straty są ogromne.

Czytaj też – Koszmarny wypadek. Został przygnieciony przez ciągnik. Zginął na miejscu

Do pożaru doszło w nocy z 11 na 12 maja o godzinie 02:26. Wówczas to dyżurny leszczyńskich strażaków otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Domanice, ul. Wypoczynkowa.

Czytaj też – Dramat. Dziecko poparzone wrzątkiem. Śmigłowiec zabrał je do szpitala

Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Leszna, ochotników z Brenna, Włoszakowic, Krzycka Wielkiego oraz Bukowca Górnego. Łącznie z pożarem walczyło osiem zastępów straży pożarnej.

Gdy na miejsce przybyły zastępy straży pożarnej zastano budynek mieszkalny letniskowy wykonany w konstrukcji drewnianej, całkowicie objęty płomieniami.

Natychmiast zabezpieczono miejsce zdarzeniach i zarazem sąsiad poinformował strażaków, że wewnątrz obiektu prawdopodobnie nikt nie przebywa.

Strażacy odłączyli dopływ prądu do budynku, podali cztery prądy wody w celu stłumienia pożaru. Ze względu na przebiegającą nieopodal linię średniego napięcia, poinformowano zakład energetyki o potrzebie wyłączenia prądu w ww. linii energetycznej – informuje portal wlkp112.pl Szymon Kurpisz z leszczyńskiej straży pożarnej 

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do przeczesania pogorzeliska. Na całe szczęście obyło się bez ofiar – dodaje Kurpisz

Nie wskazano przyczyny pożaru- dochodzenie prowadzi Policja. Straty oszacowano na 405 tys. zł – dodaje na koniec Kurpisz

📷OSP Włoszakowice

Poprzedni artykułKoszmarny wypadek. Został przygnieciony przez ciągnik. Zginął na miejscu
Następny artykułAkcja strażaków na Warcie. Tonie łódź (zdjęcie i wideo czytelnika)